Поморие
Повишен интерес към Музея на солта в Поморие
23.08.2011
В последните години се наблюдава повишен интерес към единствения в Източна Европа Музей на солта, находящ се в Поморие. Освен действащи солници там има и музейна сбирка.
Музеят се е разположен на площ от 20 декара действащи солници. В неговата експозиция са показани оригинални инструменти и съоръжения за добив на сол от древността, богата колекция от стари снимки карти, документи и филмов материал.
Върху засолените почви около музея могат да се видят уникални растения, едно от които е солянката. Могат да се наблюдават и различни видове защитени птици. Тази година община Поморие е внесла проект за подобряване условията за туристите.
Подобни туристически новини - Новини от Поморие
Поморие чества своя празник на 6 май
Поморие чества празника на града на Гергьовден.
Ръст в записванията на немски туристи за лятото
Много немски туристи са проявили интерес към нашето Черноморие и ще посетят българските летни курорти.
Студентски празник 2011- идеи за почивка 8 декември
Изключителни предложения за студентски празник 2011 в България!
Хотели в Поморие





- Гранд Хотел Поморие
- Комплекс Виа Понтика
- Хотелски комплекс Сънсет Ризорт




- SPA хотел Марина Холидей Клуб
- Феста Поморие Ризорт
- Хотел Пенелопе Палас
- Хотел Свети Георги



- Апарт Хотел Поморие Бей
Места за посещение в Поморие
- Архитектурен резерват Стари поморийски къщи
- Музей на солта в Поморие
- Поморийски манастир "Свeти Георги"
- Поморийско езеро
- Средновековна църква – “Преображение Господне”
- Тракийска куполна гробница Поморие
Член на:


Блог на Pochivam.BG

Лиценз за туроператор № 03475